•  Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 października.
    Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 października. Fot. Archiwum
08.11.2017

Opowiadania tarnogórskie. Nagroda dla Macieja Boguckiego

Rozstrzygnięto konkurs “Opowiadania tarnogórskie 2017″, którego pomysłodawcą jest znany m.in. z łamów Gwarka Mieczysław Filak.

Do organizatora - Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach - wpłynęło 18 prac. I nagrodę, ufundowaną przez burmistrza Tarnowskich Gór otrzymał Maciej Bogucki za opowiadanie "Amok w tonacji d-moll". II nagrodę ufundowana przez Mieczysława Filaka trafiła do Marii Tomali, autorki opowiadania "Tytuł także zamaskowany". III nagrodą ufundowaną przez bibliotekę nagrodzono Kornelę Tarską za opowiadanie "Taka sytuacja". Nagrodę specjalną, której fundatorami są Ilona i Marek Połulichowie, otrzymała Anna Stern za opowiadanie "Gwarek".

Przyznano 3 wyróżnienia, które otrzymali: Bogumiła Rostkowska za opowiadanie "Eskapada", Monika Orłowska za "Jesień" i Ryszard Bednarczyk za "Gębę Izraelity". (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2017 z 07.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.