•  Sztab orkiestry ulokował się w Akademickim Zespole Szkół.
     Sztab orkiestry ulokował się w Akademickim Zespole Szkół. Fot. Jacek Tarski
12.01.2020

Orkiestra po piekarsku

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Piekarach Śląskich. Kwaterę główną urządzono w budynku Akademickiego Zespołu Szkół. Tu przychodzili wolontariusze, tu, na scenie auli, odbywały się występy młodych (przede wszystkim) artystów.

Publiczność dopisała. Na sali widać było i młodych, i tych odrobinę starszych, ale, niezależnie od wieku, wszystkim dopisywały humory a i występy przypadły do gustu. Wokalem popisywały się uczennice szkoły. Na deskach wystąpiły tancerki, prezentowały co prawda tańce z dalekich stron, ale robiły to tak, że po prostu porwały publiczność. Podobały się także popisy gimnastyczne i akrobatyczne, zresztą, co tu dużo mówić, cały program skonstruowano tak, by każdy znalazł w nim coś dla siebie.

Pieniądze? Na razie nie wiemy, bo gotówka wciąż spływa do sztabu i jest liczona. Spodziewać się jednak można, że kasy będzie sporo. Przed godziną 19 kwota zbliżała się do 20 tysięcy złotych, śmiało więc można założyć, że na konto orkiestry z Piekar Śląskich wpłynie okrągła sumka znacznie przekraczająca 20 tys. zł.

JT


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.