• Dzielnicowi, którzy uratowali 82-latkę: asp. szt. Ryszard Preg i mł. asp. Tomasz Michalik. 
    Dzielnicowi, którzy uratowali 82-latkę: asp. szt. Ryszard Preg i mł. asp. Tomasz Michalik.  Fot. Archiwum policji
12.02.2020

Osada Jana. Dzielnicowi uratowali życie 82-latce

11 lutego do dzielnicowych patrolujących Osadę Jana podeszła kobieta i powiedziała, że martwi się o swoją starszą sąsiadkę, której nie widziała od 3 tygodni.

Dzielnicowi znali seniorkę z widzenia, wiedzieli gdzie mieszka, więc od razu do niej pojechali. Zastali zamknięte drzwi do mieszkania, nikt też nie reagował na pukanie i nawoływania. Dlatego wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi balkonowe. W mieszkaniu, na podłodze znaleźli przytomną, ale mocno wycieńczoną 82-latkę.

Mundurowi natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Seniorka zdołała powiedzieć policjantom, że spadła z krzesła na podłogę. Niestety nie była w stanie wyjść z mieszkania ani wezwać pomocy. – Lekarze stwierdzili, że pomoc przyszła w ostatniej chwili, 82-latka była w bardzo złym stanie – podkreśla podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

(esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.