14.01.2020

Osada Jana. Olga Bończyk kolęduje dla Syrii

W niedzielę, 19 stycznia, w kościele Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach odbędzie się koncert kolędowy dla Syrii. Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa znana ze srebrnego ekranu Olga Bończyk. Wstęp wolny.

Koncert rozpocznie się o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie aktorka filmowa, teatralna i wokalistka Olga Bończyk. Kolędowanie otwiera wystawę fotograficzną "Aleppo 2019-Warszawa 1944", która powstała z inicjatywy pracowników Caritas Polska. Zdjęcia w parafialnym kościele będzie można oglądać przez kolejne dwa tygodnie. – Fotografie Aleppo zostały wykonane i przekazane przez Syryjczyków, z kolei zdjęcia Warszawy udało się pozyskać z Muzeum Powstania Warszawskiego. Syryjskie miasto po serii bombardowań zostało doszczętnie zniszczone, podobnie jak stolica Polski po powstaniu warszawskim. Stąd pomysł na tak niezwykłe zestawienie – wyjaśnia Łukasz Robak, prezes Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

W dniu koncertu w parafii Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych będą też gościli Syryjczycy, którzy opowiedzą o trudnych wojennych doświadczeniach. Podczas każdej mszy świętej będzie też można przekazać datki na rzecz realizowanego przez Caritas Polska programu "Rodzina Rodzinie", którego celem jest niesienie pomocy poszkodowanym w konfliktach na Bliskim Wschodzie.

(ap)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.