05.12.2018

Ostatni z obrazów wielkich artystów

Tylko do 16 grudnia można w Muzeum w Tarnowskich Górach oglądać płótno Olgi Boznańskiej. Portret Heleny Chmielarczykowej jest ostatnim z czterech obrazów wielkich artystów, sprowadzonych do Tarnowskich Gór z okazji 60-lecia muzeum.

Prezentacji działa Boznańskiej towarzyszyły różne wydarzenia. Jednym z nich był wykład "Olga Boznańska – artystka europejska?". O malarce opowiadała Urszula Kozakowska-Zaucha, kustosz i kierownik Działu Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Krakowie, jedna z kuratorek wystawy "Olga Boznańska", która w 2015 roku była prezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.