•  W zeszłym roku ofiary Katynia upamiętniono podczas mszy świętej w kościele w Siemoni.
     W zeszłym roku ofiary Katynia upamiętniono podczas mszy świętej w kościele w Siemoni. Fot. bobrowniki. tv
09.04.2019

Pamięć o Katyniu

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dwa lata temu Stowarzyszenie “Brynica” z Dobieszowic podjęło inicjatywę organizowania corocznie z tej okazji, w różnych parafiach gminy Bobrowniki, mszy świętej w intencji pomordowanych jeńców.

– Pierwszą mszę św. odprawił ksiądz Wojciech Wosik w Dobieszowicach. W zeszłym roku odbyła się w Siemoni, gdzie zorganizowało ją stowarzyszenie "Siemonia – Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość". Tym razem odbędzie się w Sączowie. Stanie się tak dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia na…


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2019 z 09.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.