•  
      Fot. Jacek Tarski
18.11.2019

Pamięci Marcina Goryla

To chyba najpiękniejszy pomnik, jaki można wystawić zmarłemu. Oddać cząstkę siebie, by pomóc innym. W Tarnowskich Górach oddawano krew dla upamiętnienia zmarłego przed rokiem Marcina Goryla.

Na pomysł zorganizowania akcji krwiodawstwa wpadli jego bliscy. Marcin, który leżał w szpitalu, potrzebował mnóstwo krwi. Jak mówi Maciek Goryl, brat zmarłego Marcina, zobaczyli wtedy, jak jest ważna i potrzebna. – Pomysł był prosty, chodziło i chodzi o…


Artykuł ukazał się w GWARKU 46/2019 z 19.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.