07.11.2018

Pamiętając o Marcinie, oddaj krew

Jutro, 8 listopada na tarnogórskim Rynku między godz. 13 a 17 będzie można oddać krew. Akcja dedykowana jest pamięci zmarłego 6 listopada Marcina Goryla, brata tarnogórskiego fotografa Macieja Goryla.

Apel Macieja Goryla o oddawanie krwi dla walczącego o życie brata spotkał się z ogromnym odzewem internautów. Niestety, Marcin zmarł wczoraj wieczorem. Rodzina zaapelowała o to, żeby oddając krew innym chorym, uczcić jego pamięć. "Jego rodzina, a szczególnie Maciej Goryl, prosi nas wszystkich, aby uczcić pamięć ich ukochanego syna, brata oraz męża i zamiast kwiatów proszą o oddanie swojej krwi innym chorym, którym w ten sposób możemy jeszcze uratować życie... Marcin żył tylko 33 lata. Oddając innym swoją krew, uczcijmy jego pamięć. Niech jego śmierć zaboli nas mniej, jeśli nadamy jej jakiś sens. Potraktujemy ten gest jako ostatnią wolę Marcina" – piszą koordynatorzy akcji na Facebooku.

Dziś rano w tarnogórskim punkcie RCK pojawiło się prawie 50 osób, które chciały oddać krew. Będzie to można zrobić również jutro, w specjalnym autobusie do pobierania krwi, który na Rynku będzie stacjonował między godz. 13 a 17.

(aj)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.