•  Rower wypisz wymaluj jak z powieści Juliusza Verne`a.
     Rower wypisz wymaluj jak z powieści Juliusza Verne`a. Fot. Jarosław Myśliwski
01.10.2019

Para buch, koła w ruch

Kto był, z pewnością jest w pełni usatysfakcjonowany, no może poza tymi, którzy postanowili dojechać na Święto Pary double deckerem.

Od wielu lat tarnogórzanom klarowano, że powinni być dumni z tego, że ich miasto było pierwszym miejscem na kontynencie europejskim, gdzie uruchomiono maszynę parową. Mówiono, ale nie pokazano, jak takie urządzenie w rzeczywistości może działać. Pewne pojęcie dawały…


Artykuł ukazał się w GWARKU 39/2019 z 01.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.