•  O planach i działaniach stowarzyszenia mówiła Monika Domagalik (w środku). - Nie oczekujemy od miasta dużych pieniędzy, nie takie jest nasze nastawienie. Dużo robimy we własnym zakresie - mówiła.
     O planach i działaniach stowarzyszenia mówiła Monika Domagalik (w środku). - Nie oczekujemy od miasta dużych pieniędzy, nie takie jest nasze nastawienie. Dużo robimy we własnym zakresie - mówiła. Fot. Alicja Jurasz
13.04.2019

Park Piny - miasto chce przejąć teren

Park Piny to dziś raczej wysypisko śmieci, niż miejsce rekreacji. Nie jest jednak zapomniane przez tarnogórzan, powstało stowarzyszenie, które chce mu przywrócić dawną świetność. O planach i przeszkodach dyskutowano 9 kwietnia w tarnogórskim Ratuszu, podczas posiedzenia Komisji Kultury i Sportu.

Park Piny to obszar na pograniczu trzech dzielnic – Osady Jana, Bobrownik Śl. i Śródmieścia-Centrum. Sąsiaduje z kolejką wąskotorową. Już z racji swojej lokalizacji jest wymarzonym miejscem do spacerów i odpoczynku. Tak zresztą było lata tamu. Ale czasy świetności ma dawno za…


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.