•  Pusty plac, a na nim częściowo zrujnowany budynek. Nie można go ruszyć, bo wewnątrz są transformatory i gdyby je uszkodzono, część miasta nie miałaby prądu.
     Pusty plac, a na nim częściowo zrujnowany budynek. Nie można go ruszyć, bo wewnątrz są transformatory i gdyby je uszkodzono, część miasta nie miałaby prądu. Fot. Jacek Tarski
22.02.2020

Parking w Tarmilo. Trafo blokuje budowę

Jakie znaczenie dla losów terenu po Tarmilo ma to, kto zostanie prezydentem USA? Otóż ma. Wiceburmistrz Tarnowskich Gór twierdzi, że z powodu wyborów i w Polsce, i w USA miasto wstrzymuje się z poszukiwaniem partnera, który wyłoży pieniądze.

Co dalej z placem po dawnych zakładach odzieżowych Tarmilo w Tarnowskich Górach? Dawny zakład kupiło miasto za ponad 2 mln zł, rozebrało budynek szwalni, planując, że powstanie tam centrum komercyjno-publiczne z nową siedzibą muzeum, obszarem do rekreacji…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.