•  100 tarnogórskich kolejarzy, z okazji Dnia czynu partyjnego pracowało przy budowie chodnika na ul. Częstochowskiej. Sprzęt zapewniły miejscowe zakłady przemysłowe. Zdjęcie ukazało się w Gwarku z 14 maja 1975 r.
     100 tarnogórskich kolejarzy, z okazji Dnia czynu partyjnego pracowało przy budowie chodnika na ul. Częstochowskiej. Sprzęt zapewniły miejscowe zakłady przemysłowe. Zdjęcie ukazało się w Gwarku z 14 maja 1975 r. Fot. Archiwum Gwarka
20.01.2019

Patrioci do czynów

Hutnicy z huty cynku zobowiązali się do obniżenia strat srebra, rolnicy zapowiadali zwiększenie produkcji mleka i żywca, a krwiodawcy – dodatkowe litry krwi. Nawet uczniowie podstawówek deklarowali zbiórkę makulatury i złomu oraz udział w sadzeniu drzew.

Idea czynów społecznych, czyli nieodpłatnych prac na rzecz ogółu, żywa była niemal przez cały, 45-letni okres Polski Ludowej. Jak kraj długi i szeroki, w dni wolne i po godzinach organizowały je zakłady pracy, organizacje partyjne i młodzieżowe,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 4/2019 z 22.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.