• Tablicę z nazwiskiem patrona boiska przy SP nr 8 odsłonili Elżbieta Karmelita i jej syn Paweł.
    Tablicę z nazwiskiem patrona boiska przy SP nr 8 odsłonili Elżbieta Karmelita i jej syn Paweł. Fot. Krzysztof Garczarczyk
13.06.2018

Patron dla boiska

Boisko do hokeja na trawie przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach od niedzieli, 10 czerwca, ma swojego patrona. Został nim Stefan Karmelita, pedagog, wychowawca, samorządowiec i założyciel sekcji hokeja na trawie, której tradycje kontynuuje klub Ósemka.

Okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy z nazwiskiem patrona obiektu był jubileuszowy, X Memoriał Stefana Karmelity dla dzieci w hokeju na trawie, w którym tym razem rywalizowały drużyny z grup wiekowych 2006 i młodsi oraz 2008 i młodsi. - Uznaliśmy, że z powodu jubileuszu turnieju nie będzie oficjalnej klasyfikacji, wszyscy uczestnicy imprezy są zwycięzcami - mówi Norbert Górski, wiceprezes UKHT Ósemka.

Gościem zawodów był burmistrz Arkadiusz Czech, który uczestniczył w ceremonii wręczania medali i nagród, a następnie w odsłonięciu tablicy upamiętniającej Stefana Karmelitę. Jej odsłonięcia, w otoczeniu uczestników memoriału, dokonali wdowa Elżbieta Karmelita i syn Paweł.(K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.