• Trener  Jacek Mazur  ze srebrną medalistką  Magdaleną Dulębą.
    Trener  Jacek Mazur ze srebrną medalistką Magdaleną Dulębą. Fot. archiwum GKS Transbed Andaluzja
16.04.2018

Piekarskie sztangistki na podium

Od 13 do 15 kwietnia w Mroczy w Kujawsko-Pomorskiem odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Drużyna sztangistów GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie przywiozła z nich dwa medale – złoty i srebrny.

Złoto wywalczyła Wiktorii Barzak (na co dzień uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich), która w kat. wag. 75 kg, wyrywając 75 kg i podrzucając 105 kg, uzyskała w dwuboju 180 kg. Dało jej to przewagę 20 kg nad drugą w klasyfikacji Emilią Rechul (KS Agros Zamość).

Co ciekawe, taki wynik dałby jej również wysoką pozycję w kat. 90 kg, w której wystąpiła i srebrny medal zdobyła kolejna piekarzanka, tegoroczna maturzystka, Magdalena Dulęba. Zawodniczka Andaluzji wyrwała 65 kg i podrzuciła 88 kg, co dało w dwuboju 153 kg. Rywalizację w tej kategorii wygrała Elżbieta Uziak (WLKS Nowe Iganie). – Magda, jak sama przyznała, cieszy się z medalu, jednak chciała powalczyć o jeszcze wyższy wynik w dwuboju. Z pewnością obie sztangistki w kolejnych zawodach dorzucą kilogramy do swoich wyników. Serdecznie gratulacje dla naszych zawodniczek, trenera Jacka Mazura i całego sztabu szkoleniowego – mówi Łukasz Ściebiorowski, działacz Andaluzji i Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Na pomoście w Mroczy wystąpił również piekarski sztangista Bartosz Zieliński (tak jak Wiktoria, uczeń ZS nr 1), który z rekordami życiowymi w rwaniu - 101 kg i w podrzucie - 126 kg, w licznie obsadzonej kat. wag. 105 kg zajął niezłe dziewiąte miejsce. Ponadto śląska sztanga była reprezentowana w Mistrzostwach Polski przez zawodnika TKKF Unię Belfer-Racibórz, Davida Bubę, który w kat. 94 kg zajął ósme miejsce z wynikiem 235 kg w dwuboju (105 + 130 kg).