07.11.2017

Pieśni naszych ojców

Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy, rocka, folku, indie, jazzu, rythm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

11 listopada będzie możliwość posłuchania zespołu Mate.O w Tarnowskich Górach. Grupa wystąpi w nowym kościele pw. św. Marcina w Starych Tarnowicach. Początek koncertu o godz. 15.

Mate.o zaprezentuje muzykę z płyty Pieśni naszych ojców. Na krążku znalazły się utwory napisane na przestrzeni 1500 lat we współczesnych, czasami zaskakujących interpretacjach. "Od wieków, dzięki tym pieśniom ludzie się spotykali, przybliżali do Boga i siebie nawzajem" - napisał o płycie Mateusz Otremba. Wybrał pieśni, które pamiętał z dzieciństwa oraz te, które odkrywał dzięki wertowaniu starych śpiewników. "Sięganie do nich jest dla mnie ożywianiem tradycji jako skarbca duchowego i kulturowego dziedzictwa, które w teraźniejszości możemy pomnażać i udzielać kolejnym pokoleniom. Wśród wybranych na ten album pieśni, są również trzy śpiewane stricte w polskiej tradycji (Zamojszczyzna, Beskid Żywiecki i Śląski) oraz średniowieczne (VI i VI wiek). Do tekstu jednej z pieśni Jana Kochanowskiego ( Czego chcesz od nasz Panie) napisałem również nową muzykę inspirowaną muzyką ludową" - dodaje Mate.O.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2017 z 07.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.