•  Tak po termomodernizacji ma wyglądać Miejski Dom Kultury w Kaletach.
     Tak po termomodernizacji ma wyglądać Miejski Dom Kultury w Kaletach. Fot. Archiwum UM Kalety
20.05.2018

Pieniądze na czystsze powietrze

Kalety otrzymają prawie 2 mln 350 tys. zł na termomodernizację Miejskiego Domu Kultury i Gimnazjum w Kaletach. To dwa ostatnie budynki użyteczności publicznej w mieście, które z ekonomią i ekologią były na bakier. Gmina Tworóg dostanie 2,5 mln zł dofinansowania na termomodernizację 7 budynków użyteczności publicznej, a Tarnowskie Góry na ocieplenie 7 placówek oświatowych - 10 mln.

W czasie poprzedniego sezonu grzewczego na ocieplenie domu kultury zużyto 80 ton węgla, a na sali widowiskowej i tak było bardzo chłodno. W ramach termomodernizacji zaplanowano przebudowę kotłowni węglowej na olejową, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody wraz z montażem solarów,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 20/2018 z 22.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.