• Pieniądze pozyskano m.in. na doposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w podstawówce w Miasteczku Śląskim.
    Pieniądze pozyskano m.in. na doposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w podstawówce w Miasteczku Śląskim. Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.12.2017

Pieniądze na gabinety higienistek

Miasteczko Śląskie pozyskało rządowe pieniądze na wyposażenie gabinetów szkolnych higienistek. Choć bardziej przydałyby się na dodatkowe godziny pracy.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Miasteczku Śląskim wnioskowała o  6420 zł, SP 2 w Żyglinie – 6700 zł. Na liście zakupów są m.in. sprzęt do badania wzroku, ciśnieniomierze, apteczki turystyczne, zestawy pierwszej pomocy, stolik zabiegowy, środki do profilaktyki próchnicy. Czasu na ich zrobienie wiele nie ma.

Ustawę o finansowym wsparciu wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach przyjęto we wrześniu. – Od razu złożyliśmy wniosek. Decyzję o tym, że dostaniemy pieniądze mieliśmy na przełomie października i listopada. Osobiście zawieźliśmy wszystkie dokumenty do urzędu marszałkowskiego, żeby sprawę załatwić jak najszybciej. Jednak dopiero na początku grudnia otrzymaliśmy pieniądze – mówi Jerzy Żuchowicz, zajmujący się sprawami oświaty w miasteczkowskim urzędzie miasta.

Już wcześniej pracownicy szkół robili rozeznanie, gdzie najkorzystniej zrobić zakupy. Jednak dopóki nie było pieniędzy na koncie, żadnych transakcji nie można było dokonać. Teraz trzeba się spieszyć, żeby zdążyć je wydać do końca roku. Samorządy od początku skarżyły się, że dano im zbyt mało czasu. Poza tym, choć pieniądze na doposażenie gabinetów bardzo się przydają, to jednak jeszcze potrzebniejsze byłoby dofinansowanie na zwiększenie godzin pracy higienistek.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2017 z 12.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.