24.05.2018

Pieniądze na zielone szkoły

Gminy Świerklaniec i Zbrosławice otrzymały dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na profilaktykę zdrowotną dzieci,  realizowaną w trakcie wyjazdu śródrocznego.

Ze Świerklańca nad Bałtyk zorganizowano wyjazd dla 110 dzieci. Spodziewane efekty to "wzmocnienie organizmów dzieci poprzez realizację programu profilaktyki zdrowotnej" oraz podniesienie świadomości ekologicznej dzieci poprzez realizację programu edukacji.

Wyjazd odbędzie się jeszcze w tym roku szkolnym. Koszty sięgają 160 tys. zł. Opłaty rodziców wyniosą 126 tys. zł, dofinansowanie z WFOŚiGW to 22 tys. zł, a środki gminy - 11 tys. zł.

Gmina Zbrosławice zamierza wysłać na zieloną szkołę do Łeby 26 dzieci. Poza edukacją ekologiczną program pobytu będzie zawierał także profilaktykę zdrowotną. Wyjazd ma się odbyć na przełomie maja i czerwca. Koszty to 35 tys. zł., dofinansowanie WFOŚiGW - 5 340 zł, środki rodziców - ponad 29 tys. zł. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.