15.04.2019

Piesi i rowerzyści pod szczególnym nadzorem

Policja prowadzi dziś akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Chodzi o zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

Z policyjnych statystyk wynika, że do wypadków i kolizji często dochodzi na przejściach dla pieszych. Częściej też coś na sumieniu mają kierowcy niż piesi – na przykład parkują tak, że utrudniają widoczność.

Policjanci będą więc mieć oko nie tylko na pieszych, którzy przechodzą przez jednię w niedozwolonych miejscach, ale i na kierowców. Co do rowerzystów, to często zapominają, że przez pasy rower muszą przeprowadzić. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.