• Rezerwy Kozłowej Góry w Ożarowicach broniły się jak mogły, ale ostatecznie piłkarze miejscowego Piasta wygrali 5:0, awansując na fotel wicelidera grupy I bytomskiej klasy B.
    Rezerwy Kozłowej Góry w Ożarowicach broniły się jak mogły, ale ostatecznie piłkarze miejscowego Piasta wygrali 5:0, awansując na fotel wicelidera grupy I bytomskiej klasy B.  Fot. Krzysztof Garczarczyk
04.11.2019

Piłkarski weekend: 2 i 3 listopada

Piłkarze III-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry utrzymali miejsce na najniższym stopniu podium, choć mecz ze Ślęzą Wrocław zakończyli porażką. IV-ligowy Ruch Radzionków, który grał już awansem w zeszłą środę, pewnie zdobył trzy punkty, ale pozostał na czwartym miejscu.

Ślęza plasuje się w tabeli za tarnogórskim Gwarkiem, ale gdy przed meczem z wrocławianami rozmawialiśmy z trenerem Krzysztofem Górecką, przestrzegał, że nie będzie to dla tarnogórzan łatwy rywal. Zwracał uwagę, że słabsza postawa Ślęzy w ostatnich meczach może być złudna, bo to dobrze poukładana i zawsze groźna drużyna. Jak się okazało szkoleniowiec Gwarka miał rację, a młoda ekipa gości wyjechała z Tarnowskich Gór z kompletem punktów.

Tarnogórzanie zaczynali nieźle obydwie połowy, ale później nie szło im już tak dobrze. Mecz nie był porywający, choć obie drużyny miały okazje bramkowe. Piłka w najlepszym razie odbijała się jednak od słupków. Ostatecznie inicjatywę przejęli bardziej ruchliwi goście. W 83. minucie, po rzucie rożnym, piłkę w bramce dobrze broniącego Andrzeja Wiśniewskiego, umieścił Maciej Tomaszewski. Gwarek próbował doprowadzić do wyrównania, ale niewiele brakowało, by przypłacił to utratą kolejnych bramek. Pozostaje mieć nadzieję, że porażka 0:1, po dwóch zwycięstwach z rzędu, podziała na tarnogórski zespół jak zimny prysznic i w nadchodzącym wyjazdowym spotkaniu z MKS Kluczbork pokażą się z lepszej strony.

Ruch w pełnym świetle

W meczu rozegranym w środowy wieczór, piłkarze Ruchu Radzionków wysoko pokonali przed własną publicznością Sarmację Będzin 5:2 (2:1). Pierwsi, już w 8. min, gola strzelili goście, ale z prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę, gdyż Mikołaj Łabojko w kolejnej akcji wyrównał stan spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził ich najmłodszy zawodnik, Michał Szromek, który po przerwie potrzebował ledwie kilka minut na zdobycie swojego drugiego gola. Kolejne dwa stały się udziałem strzelca wyborowego radzionkowian, Dawida Gajewskiego, który dwukrotnie uderzając piłkę z rzutów wolnych, zaskoczył bramkarza Sarmacji.Ambitnie grającym gościom udało się jeszcze raz celnie trafić do bramki Ruchu, czym też ustalili wynik.

– Ewidentnie widać, że gra na własnym stadionie, szczególnie przy sztucznym oświetleniu bardzo nam służy. Wygrywamy wysoko kolejny mecz. 5:2 to wynik, który rzadko się zdarza i trudno po nim nie być szczęśliwym, ale to w jaki sposób straciliśmy drugiego gola, to po prostu jakbyśmy z piłką sami do własnej bramki wjechali. Raz jeszcze chcę jednak pochwalić chłopaków, bo grali oni przecież po całym dniu spędzonym w pracy, a do ostatnich minut walczyli jeden za drugiego. Mnie cieszą szczególnie dwa gole dochodzącego do siebie po urazie kostki Michała Szromka – komentował trener Michał  Majsner.

Dram Zbrosławice przegrała na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa 1:2. Honorowego gola strzelił Artur Koschny. – Wszyscy chwalą nas za grę, ale punktów nam nie przebywa – stwierdził trener Dariusz Dwojak.

Miedary znów za trzy

Z naszych drużyn grających w grupie I klasy okręgowej, z wygranej cieszyli się tylko zawodnicy Orła Miedary, którzy pokonali Tęczę Wielowieś 3:0. Na listę strzelców wpisali się Daniel Szkliniarz, Karol Kajda i Krzysztof Wojdat. – Tęcza walczyła, ale piłkarsko byliśmy lepsi. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje, to wygralibyśmy znacznie wyżej. Mimo to jestem zadowolony zarówno z pewnego zwycięstwa, jak i kolejnych punktów, które dają nam miejsce w ścisłej czołówce tabeli – mówił trener Adam Krzęciesa.

Górnik Bobrowniki Śląskie zremisował u siebie z wyżej notowanym ŁTS Łabędy 2:2. Odra Miasteczko Śląskie, po bezbramkowym meczu, podzieliła się na wyjeździe punktami z Sośnicą Gliwice. Sokół Orzech uległ liderowi z Przyszowic aż 0:5. Czarni Kozłowa Góra przegrali 1:2 z Czarnymi Pyskowice. Gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Artur Dramski. W takim samym stosunku 1:2 Unia Strzybnica przegrała wyjazdowy mecz z Silesią Miechowice.

W grupie drugiej okręgówki Unia Kalety rozgromiła 4:1 (2:1) Grom Cykarzew. Łupem bramkowym podzielili się: Michał Flaga, Mateusz Nojman, Damian Zuber i Arnold Imiołczyk.

Nakielska wpadka

Na prowadzeniu w bytomskiej klasie A umocnił się Orzeł Biały Brzeziny Śląskie, który wygrał na wyjeździe piekarskie derby z Orkanem Dąbrówka Wielka 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Adam Benjamin. – Z liderem każdy chce wygrać, a derby rządzą się swoimi prawami. Oceniłbym, że mecz był wyrównany, ze wskazaniem na nas. Kibice, których przyszło bardzo dużo, oglądali zacięte, twarde spotkanie. Wygraliśmy, mamy trzy punkty, a to najważniejsze. Teraz czekamy na Olimpię Boruszowice – powiedział nam Tadeusz Wieczorek, prezes Orła Białego.

Dużą niespodzianką minionej kolejki w klasie A była wyjazdowa porażka 0:2 Orła Nakło Śląskie z Tempem Stolarzowice. Na porażce nakielskiego zespołu skorzystała Olimpia, którą, po wygranej z Iskrą Lasowice 4:0, od drugiego miejsca w tabeli dzielą tylko dwa punkty. W bramce Lasowic dwa razy umieścił piłkę Paweł Kapica, a po jednym golu strzelili Krystian Rogala i Marek Kabaciński.

Najwyższe zwycięstwo w XI kolejce odniosła Iskra Połomia, gromiąc zamykającego tabelę Sokoła Zbrosławice aż 8:0. Trzy razy trafił Sebastian Wójcik, dwa Kamil Pawlik, a po jednej bramce zdobyli: Daniel Gorlicki, Marcin Okrzesik i Szymon Ciesielski.