•  Olimpia Boruszowice podejmowała zamykającą tabelę Andaluzję Brzozowice-Kamień. Gospodarze (niebieskie stroje) wygrali spotkanie 4:1.
     Olimpia Boruszowice podejmowała zamykającą tabelę Andaluzję Brzozowice-Kamień. Gospodarze (niebieskie stroje) wygrali spotkanie 4:1. Zdjęcia: Alicja Jurasz
26.05.2019

Piłkarski weekend: 25 i 26 maja

W III lidze fatalnej passy nie umie przerwać zagrożony spadkiem Ruch Radzionków. Gwarek Tarnowskie Góry kolejny raz zremisował mecz, który był niemal wygrany. W okręgówce powody do radości mają za to kibice Dramy Zbrosławice, która na trzy kolejki przed końcem sezonu wywalczyła awans.

Gwarek, mimo dwubramkowej przewagi, jedynie zremisował 3:3 (2:1) z Rekordem Bielsko-Biała, tracąc bramki w końcówce. W 8. min po niefortunnym golu samobójczym Adama Dzido prowadzili goście, ale potem dwa celne strzały Dawida Jarki i jeden Patryka Joachima wskazywały na wygraną gospodarzy. Niestety, w 76. min Rekord wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu. – Wynik 3:3 to nasze fatum. To już trzeci mecz w tej rundzie, w którym prowadzimy 3:1 i ostatecznie nie wygrywamy. Znowu straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry, po stałym fragmencie gry, niepotrzebny był gol samobójczy. To boli, bo uciekły nam dwa punkty. Wprawdzie w naszej grupie wszystko jest jasne i do II ligi awansują Polkowice, ale mecz z Rekordem bardzo chcieliśmy wygrać i szkoda, że się nie udało. Pomimo tego, że w składzie nie było 4 doświadczonych zawodników to było niezłe spotkanie w naszym wydaniu – mówił trener Gwarka Krzysztof Górecko.

Bardzo kiepskie nastroje panują w Ruchu Radzionków, coraz bardziej zagrożonym spadkiem. W ubiegłym tygodniu z prowadzenia drużyny po 2,5 latach zrezygnował trener Kamil Rakoczy. Tymczasowo obowiązki szkoleniowca przejął jego asystent Piotr Rocki. Nie miał szczęścia w debiucie na ławce trenerskiej. Jego podopieczni stwarzali sytuacje podbramkowe, jednak nie grzeszyli skutecznością i przegrali 1:3 z Ruchem Zdzieszowice. Przed przerwą na dwubramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkarza Ruchu Rafała Strzelczyka strzałem z dystansu pokonał Jakub Czajkowski, a dziewięć minut później uderzeniem głową drogę do siatki radzionkowian znalazł Paweł Kubiak. W 39. min kontaktowego gola dla żółto-czarnych strzelił z rzutu wolnego Robert Wojsyk. Wynik, pięknym strzałem w samo okienko, ustalił w 72. min Daniel Nowak. Ta porażka niestety coraz bardziej zakopuje radzionkowian w strefie spadkowej, a w środę zagrają bardzo trudny mecz z wiceliderem rozgrywek Ślęzą Wrocław.

Brawo Drama!

Strzelały korki od szampana, były pamiątkowe koszulki. W sobotę Drama Zbrosławice zapewniła sobie z dużym wyprzedzeniem awans do IV ligi. Nic dziwnego, pod udanej rundzie jesiennej, wiosenna w wydaniu Dramy do tej pory była serią wygranych. Kropką nad i okazało się przekonujące zwycięstwo nad Źródłem Kromołów 3:0. – Jesteśmy tam, gdzie sobie zamarzyliśmy. Ze Źródłem graliśmy od 20. minuty w 10, do przerwy było 0:0. Mimo przeciwności wygraliśmy 3:0. Zawodnicy przez cały sezon świetnie grali, na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Dziś się cieszymy i odpoczywamy. To naprawdę wielki sukces! – mówił szczęśliwy trener Dramy, Dariusz Dwojak. Bramki zdobyli: Andriy Balytskyy, Marcin Wujek i Rafał Lewandowski.

Powody do zadowolenia ma Orzeł Miedary, który 4:1 (1:0) pokonał Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie i zajął III miejsce w tabeli. Na listę strzelców wpisali się: Karol Kajda-2, Dawid Miszok, Paweł Daszkiewicz. – Z Siemianowicami gra się ciężko, to dobra drużyna, zresztą przed meczem byli w tabeli przed nami. Ale w tym spotkaniu to my byliśmy zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Goście stworzyli może trzy, cztery sytuacje w całym meczu, my tylko do przerwy mieliśmy ich kilka i powinny zakończyć się bramkami. Kajda w 90. min nie wykorzystał rzutu karnego, mogło być nawet 5:1 – mówił trener Miedar Adam Krzęciesa.

Lider nie zagrał

W bytomskiej A klasie trzecia w tabeli Olimpia Boruszowice zmierzyła się z Andaluzją Brzozowice-Kamień. Piekarzanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a mecz w Boruszowicach niewiele zmienił w ich kiepskim położeniu. Przegrali 1:4. Pierwszą bramkę dla gospodarzy na początku spotkania zdobył Krzysztof Sobel. Potem Andaluzja wyrównała 1:1 po strzale Dariusza Pietrzyka. Długo żadna ze stron nie była w stanie zmienić sytuacji na swoją korzyść, aż na boisko wszedł Piotr Bogacki. – Wpuściliśmy na boisko dżokera. Mimo że Piotr jest kontuzjowany, wystarczyło kilka minut i strzelił dwie bramki. Czwartą dołożył Janusz Barański – mówił Robert Mizerski z Olimpii.

LKS Żyglin pokonał bez większych problemów KS Piekary Śl. 4:0. Bramki zdobyli: Cezary Wszelaki, Wojciech Piech, Dawid Jakubowski, Michał Kocek. – Wynik mógł być dużo wyższy, do przerwy było już 3:0. Dodatkowo Piekary od końca pierwszej połowy grały w 10-ciu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników. Przeciwnicy byli ambitni, ale to my byliśmy lepszym zespołem – komentował Marek Barczyk z LKS Żyglin.

Nitron Krupski Młyn musiał uznać wyższość wicelidera ze Strzybnicy, który wygrał u siebie 2:1. Zwycięstwo Unii dały dwie bramki Mateusza Urbańskiego – w 37. i 88. min. Nitron odpowiedział strzałem Krystiana Gawlika.

Gdyby Czarni Kozłowa Góra wygrali sobotni mecz, mogliby już świętować awans do okręgówki. Ostatni raz na tym szczeblu rozgrywek grali 26 lat temu. Niestety, z powodu intensywnych opadów deszczu boisko gospodarzy z Suchej Góry było zalane i spotkanie odwołano. Na otwarcie szampana Kozłowa Góra musi jeszcze poczekać.

W bytomskiej B klasie kolejny krok do awansu zrobił Orzeł Nakło Śl. gromiąc 5:1 Nikpol Ruda Śl. Na listę strzelców wpisali się: Denis Taszek-2, Adam Bremer, Daniel Ryś i Grzegorz Grygny.