•  
  •   Fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach, Gmina Zbrosławice
  13.02.2020

  Piłkarze Górnika Zabrze odwiedzili nasze szkoły

  Adrian Gryszkiewicz i Filip Bainović, piłkarze ekstraklasowego Górnika Zabrze 11 lutego spotkali się z uczniami w Zespole Szkolno-Przedszkolno w Boruszowicach. Z kolei ich koledzy z drużyny Dariusz Pawłowski i Daniel Ściślak odwiedzili dzień wcześniej Szkołę Podstawową w Zbrosławicach.

  Adrian Gryszkiewicz i Filip Bainović opowiedzieli o swojej przygodzie z piłką oraz odpowiadali na pytania dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Boruszowic, ale również z Tworoga i Wojski.

  W Zbrosławicach Daniel Ściślak i Dariusz Pawłowski również chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Piłkarze opowiadali o początkach sportowej kariery, ulubionych klubach, codziennych treningach, ale również o tym, czy czują presję i co chcieliby w piłce nożnej osiągnąć. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. 

  Odwiedziny zawodników Górnika Zabrze miały też walor edukacyjny - zachęcali oni do uprawiania sportu oraz zdrowego odżywiania. Wizyty w obu szkołach to efekt umów partnerskich. Gminy Tworóg i Zbrosławice dołączyły do programu Klub Kibiców Śląskich Miast. Jednym z zapisów porozumienia była wizyta piłkarzy w gminnej szkole. 

  (aj)


  komentarze
  z gmin
  z gmin
  z gmin
  z gmin
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.