06.12.2018

Piękne zdjęcia, historia w pigułce

Stowarzyszenie Dziedzictwo wydało kalendarz na 2019 r. Wykorzystano w nim fotografie wykonane podczas warsztatów rekonstrukcyjnych zorganizowanych w czerwcu tego roku.

W rolę rekonstruktorów wcielili się członkowie Chorągwi Ziemi Górnośląskiej i gwarkowie ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Odtwarzali najstarsze dzieje Tarnowic: historię rycerza Adama, Święcisława, braci Włodków herbu Sulima, chłopa Rybki, rycerza Piotra Wrochema. Uwieczniała to Tarnogórska Grupa Fotograficzna.

Kalendarz można kupić m.in. w "Gryfnym Kafyju" na tarnogórskim rynku, PTTK i księgarni "Wiosna". Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Dziedzictwo, które zaangażowało się popularyzowanie najstarszego zabytku Tarnowskich Gór - kościoła św. Marcina. W świątyni organizuje m.in. prelekcje i koncerty. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2018 z 04.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.