•  Zalew w Pniowcu był kiedyś popularnym kąpieliskiem. Zamknięto je, gdy sanepid uznał, że woda nie nadaje się do kąpieli. Czy nadal tak jest? Nie wiadomo, bo od 8 lat nikt nie badał jej jakości.
     Zalew w Pniowcu był kiedyś popularnym kąpieliskiem. Zamknięto je, gdy sanepid uznał, że woda nie nadaje się do kąpieli. Czy nadal tak jest? Nie wiadomo, bo od 8 lat nikt nie badał jej jakości. Fot. Archiwum
10.06.2019

Pniowiec nie do pływania

Nie wykąpią się tarnogórzanie w zalewie w Pniowcu. Nikt nie zgłosił akwenu jako miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, choć wędkarze, którzy nim gospodarują, nie mieliby nic przeciwko temu. Skoro nie ma zainteresowania zalewem, czyżby w Tarnowskich Górach zbywało miejsc do kąpieli? Policzmy: Park Wodny - jeden. I koniec.

Przepisy prawa odnośnie urządzania kąpielisk bardzo się skomplikowały. Kiedyś wystarczyło badanie wody, które przeprowadzał sanepid, ratownik i można było urządzać miejsce do kąpieli. Teraz normują to aż przepisy ustawy, ministerialne rozporządzenia, unijne wytyczne i inne przepisy, których spamiętać i wymienić nie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.