•  Na trasie szybkiej kolei kolejny przystanek za Tarnowskimi Górami to Miasteczko Śląskie. Czy miasteczkowianie na tym skorzystają?
     Na trasie szybkiej kolei kolejny przystanek za Tarnowskimi Górami to Miasteczko Śląskie. Czy miasteczkowianie na tym skorzystają? Fot. Hanna Kampa
07.12.2017

Po co nam szybka kolej?

– Co Miasteczku Śląskiemu i miasteczkowianom da szybka kolei? – pyta mieszkaniec sceptycznie nastawiony do wznowienia ruchu na linii Tarnowskie Góry-Zawiercie przez lotnisko w Pyrzowicach.

– Wszędzie na świecie stawia się na połączenia kolejowe. Usprawniają komunikację i są mniej uciążliwe dla środowiska – zaznacza burmistrz Miasteczka Ślskiego Krzysztof Nowak. Dodaje, że ważne jest, by jak najwięcej osób, także miasteczkowian, przesiadło się z samochodów do pociągów. Będzie mniej…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2017 z 05.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.