•   Dzięki Leśnej Rajzie można bezpiecznie, bo omijając ruchliwe drogi, dotrzeć m.in do kąpielisk.
      Dzięki Leśnej Rajzie można bezpiecznie, bo omijając ruchliwe drogi, dotrzeć m.in do kąpielisk. Fot. Jarosław Myśliwski
03.04.2018

Po lesie na dwóch kółkach

– Pomysł na pewno był dobry. Od restauratorów i właścicieli sklepów otrzymujemy informacje, że w pogodne weekendy zagląda do nich coraz więcej turystów. Jednak jest jeszcze sporo do zrobienia – mówi burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia. Większe zainteresowanie turystów to między innymi efekt Leśnej Rajzy, która powstała 5 lat temu.

Szlak rowerowy Leśno Rajza został utworzony dzięki współpracy sześciu gmin, przez które przebiega: Tworoga, Świerklańca, Koszęcina, Miasteczka Śląskiego, Woźnik i Kalet. Przed sezonem trzeba poprawić na pewno oznakowanie oraz pomyśleć o tablicach informujących o atrakcjach, które są…


Artykuł ukazał się w GWARKU 14/2018 z 03.04.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.