•  Niedaleko azylu ktoś podpalił stos gałęzi.
     Niedaleko azylu ktoś podpalił stos gałęzi. Fot. Archiwum azylu
05.04.2018

Pożar przy Cichym Kącie

Wczoraj wieczorem ktoś podpalił gałęzie na łąkach przy ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W pobliżu jest stacja benzynowa i Azyl dla Zwierząt “Cichy Kąt”. Psy i koty były przerażone.

Palące się stosy gałęzi zauważyli wolontariusze z Cichego Kąta, którzy wracali akurat do azylu. Od razu poinformowali straż pożarną. – Paliło się w pewnym oddaleniu od azylu, ale i tak zwierzęta były przerażone. Psy w boksach od razu wyczuły, że coś się dzieje, te w środku również były bardzo niespokojne.  Najgorzej zareagował kaleki pies Onyks, który w panice czołgał się po korytarzu zanim pojawili się wolontariusze – mówi Danuta Wnuk. Dzięki szybkiej interwencji straży pożar udało się ugasić, zanim się rozprzestrzenił. – Mogło dojść do tragedii. Nie chcę nawet myśleć, co mogło się stać. Ludzie kompletnie nie myślą o tym, co robią. Mam nadzieję, że uda się złapać sprawcę - dodaje. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.