• Paliła się stodoła, zagrożony był też dom i budynek gospodarczy.
    Paliła się stodoła, zagrożony był też dom i budynek gospodarczy. Fot. Archiwum OSP Ożarowice
19.05.2017

Pożar stodoły przy ulicy Tarnogórskiej

Czternaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar stodoły w Ożarowicach. Chronili też znajdujące się obok budynek mieszkalny i gospodarczy. Na szczęście ogień do nich nie dotarł.

Do zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 11.40, przy ul. Tarnogórskiej. - Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, drewniany dach stodoły był już w ogniu – relacjonuje mł. bryg. Piotr Pichura, oficer prasowy w tarnogórskiej komendzie PSP. Spaliła się część budynku oraz ok. 10 ton siana i słomy. Właściciel zdążył wyprowadzić ze stodoły traktor i samochód osobowy. Wodą polewano sąsiadujące budynki. W jednym z nich było bydło. Na szczęście ani ludziom, ani zwierzętom nic się nie stało.

Prawdopodobna przyczyna pożaru? Na dachu kładziono papę i podgrzewano ją butlą gazową. W pewnym momencie doszło do zassania płomienia. Butla spadła z dachu na strop i właśnie tam zaczęło się palić. Sprawę wyjaśnia policja.

W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej - 5 z PSP i 9 OSP. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.