09.05.2019

Pożar w bloku. Ktoś podpalił farby

8 maja w nocy wybuchł pożar w bloku na ul. Tysiąclecia w Lublińcu. Prawdopodobnie ktoś celowo podpalił farby pozostawione przed jedną z piwnic.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 1.50. Zadymione były dwie klatki schodowe. Na miejscu okazało się, że jeden z mieszkańców zostawił przed swoją piwnicą puszki z farbą. Prawdopodobnie ktoś je celowo podpalił.

Na miejscu oprócz 3 zastępów JRG, 2 jednostek OSP i wojskowej straży pożarnej była też policja, pogotowie gazowe i kominiarze. Lokatorzy musieli opuścić mieszkania. Pożar nie był zbyt duży, objął 1 m kw., ale akcja trwała dosyć długo ze względu na konieczność oddymienia bloku. 

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.