•   Pożar w fabryce ceramiki. Płoną materiały na składowisku.
      Pożar w fabryce ceramiki. Płoną materiały na składowisku. Fot. Jacek Tarski, Franek Tarski, archiwum czytelnika
26.10.2019

Pożar w fabryce ceramiki [ZDJĘCIA]

Dziś, po godz. 16 na terenie byłej fabryki ceramiki przy ul. Łokietka w Bytomiu-Suchej Górze wybuchł pożar. Paliły się zgromadzone w magazynie na wolnym powietrzu materiały. Z powodu zadymienia Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zamknięcie okien w domach w Tarnowskich Górach i Radzionkowie.

[AKTUALIZACJA]

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz: "Strażacy informują, że sytuacja przy ul. Łokietka jest opanowana. Gaszenie pożaru i pogorzeliska może jednak potrwać wiele godzin. Straż pożarna cały czas monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza i zapewnia, że nie ma zagrożenia toksycznego."

***

[AKTUALIZACJA]

Byliśmy na miejscu o godz. 17, kilkadziesiąt metrów od ognia, przy bramie niedaleko płonącego składowiska. Pożar wyglądał bardzo groźnie. Płomienie nie były wysokie, ale bardzo intensywne. Z palących się materiałów unosiły się kłęby czarnego dymu. Na miejscu pożaru pracowali strażacy. Co chwilę słychać było sygnały kolejnych wozów bojowych nadjeżdżających dosłownie ze wszystkich stron. Strażnicy miejscy nakazali licznie zgromadzonym ciekawskim cofnięcie się o 100 metrów. Mówili, że w pobliżu ognia mogą być butle z gazami technicznymi, które lada moment mogą eksplodować.

Droga od zajezdni tramwajowej na Stroszku w stronę fabryki była zamknięta. Ruchem kierowali policjanci. (JT)

***

[AKTUALIZACJA]

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz napisał: "Przy ul. Łokietka wybuchł pożar. Prawdopodobnie pali się składowisko szmat. Proszę zamknijcie okna i jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu, dopóki strażacy nie opanują ognia. Decyzja na składowanie odpadów w tym miejscu została cofnięta ponad miesiąc temu. Firma była zobowiązana do uprzątnięcia odpadów. Sprawą zajmuje się policja."

***

Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej. Prawdopodobnie zapaliły się materiały składowane na terenie fabryki. - Nie ma poszkodowanych – informuje mł. ogn. Wojciech Krawczyk, rzecznik bytomskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego: "Z uwagi na pożar hali magazynowej w Bytomiu, ul Łokietka, prosi się mieszkańców Bytomia dzielnica Stroszek, Sucha Góra oraz mieszkańców Radzionkowa i Tarnowskich Gór o zamknięcie okien ze względu na duże zadymienie".

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.