•  
      Zdjęcia: Archiwum PSP Bytom
07.02.2019

Pożar w kopalni. Jedna osoba poszkodowana

Pożar wybuchł wczoraj, 6 lutego w jednym z budynków KWK Centrum w Bytomiu. Pracownicy sami próbowali go ugasić, ale bezskutecznie.

Pożar wybuchł w nieużytkowanym tunelu technologicznym kablowym i rozdzielni. To budynek wyłączony z eksploatacji, przeznaczony do rozbiórki. Ponadto widać było dym wydobywający się z okien na III i IV piętrze.

Zanim przyjechali strażacy, pracownicy kopalni próbowali ugasić ogień 15 gaśnicami proszkowymi. Bez skutku. Z pożarem rozdzielni i przewodów energetycznych w tunelu technologicznym szybko poradzili sobie strażacy. Podczas rozbiórki sufitu rozdzielni okazało się, że pali się deskowanie. Pożar ugaszono.

Rzecznik bytomskiej komendy PSP st. kpt. Tomasz Rutkowski podkreśla, że bardzo dobrze zachowali się pracownicy – szybko wynieśli sprzęt z zagrożonej części budynku (butle z tlenem i propan butanem), ewakuowali się i dokładnie powiedzieli co się dzieje i jak dotrzeć do rozdzielni.

W pożarze poszkodowany został jeden pracownik kopalni, który gasił ogień gaśnicą proszkową. Jednak nie miał poważniejszych obrażeń. Został zabrany do szpitala na badania.

W akcji uczestniczyło 11 strażackich zastępów, w sumie 27 strażaków PSP i 6 druhów OSP , policja, zespół ratownictwa medycznego. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.