•  
      Fot. Archiwum czytelnika
20.11.2019

Pożar w lokomotywie. Dwaj tarnogórzanie uratowali bezdomnego

Wczoraj wieczorem, 19 listopada wybuchł pożar w jednej z lokomotyw stojących przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach. Pomieszkiwał w niej bezdomny.

Pożar zauważyli dwaj tarnogórzanie. - Byliśmy przy pobliskim skrzyżowaniu. Zobaczyliśmy, że lokomotywa się pali. W pewnym momencie zauważyłem rękę człowieka – mówi jeden ze świadków. Zadzwonił pod nr 112, a jego kolega pomógł bezdomnemu wyjść z lokomotywy.

Bezdomny był pod wpływem alkoholu, miał problem, żeby wyjść. - Gdyby kolega mu nie pomógł, sam by pewnie nie wyszedł. Już paliły się na nim spodnie i kurtka – dodaje tarnogórzanin.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy, ugasili pożar i udzielili pierwszej pomocy 47-letniemu bezdomnemu. Później zajął się nim zespół ratownictwa medycznego. Zdecydował o przewiezieniu bezdomnego do szpitala. Na szczęście wszystko wskazywało na to, że oparzenia nie były poważne. Badanie wykazało, że bezdomny miał ok. 3 promili alkoholu w organizmie.

Okazało się, że zapaliły się rzeczy, które bezdomny miał w lokomotywie. Prawdopodobnie sam zaprószył ogień, przez nieostrożność. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.