•  
      Zdjęcia: OSP Świętoszowice, OSP Wieszowa
10.04.2019

Pożar w Ptakowicach. 12 osób w szpitalu, w tym 9 dzieci

Zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Reptowskiej w Ptakowicach strażacy odebrali przed godz. 2 dziś w nocy, 10 kwietnia.

- Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce, języki ognia wychodziły z okien mieszkania na I piętrze. Palił się też już dach – mówi asp. Wojciech Poloczek, rzecznik tarnogórskiej PSP. W budynku było 14 mieszkańców. 11 osób wyszło z budynku. Na miejsce pierwsi dotarli policjanci.Powiedziano im, że w mieszkaniu sąsiadującym z tym, w którym wybuchł pożar zostały dwie kobiety i 7-letnie dziecko. Nie potrafili wyjść sami, bo zadymienie na klatce schodowej było już bardzo duże. Policjanci ruszyli im na pomoc, ale gęsty dym i wysoka temperatura uniemożliwiły im dotarcie do mieszkania. Kiedy przyjechali strażacy, rozłożyli drabinę i ewakuowali poszkodowanych

Lekarze zdecydowali, że 12 osób musi trafić na badania do szpitala, w tym 9 dzieci – było ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, gdyż dłuższy czas przebywały w zadymionym pomieszczeniu. Do szpitala zabrano tez jednego z policjantów.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 12 strażackich zastępów – 5 PSP i 7 OSP. Spaliło się 30-metrowe mieszkanie i dach na powierzchni 95 m kw. Przyczyna pożaru nie jest znana. Sprawa zajmuje się policja i biegły z zakresu pożarnictwa.

W pożarze dach nad głową straciła m.in. kobieta z ósemką dzieci w wieku od 1,5 do 13 lat. Opiekę zapewnia jej gmina, dziś rodzina ma trafić do ośrodka w Kamieńcu. Pozostali poszkodowani znaleźli schronienie u najbliższych. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.