01.02.2019

Pożar w szpitalu. Podpalenie

Ze wstępnych ustaleń policji i straży pożarnej wynika, że jeden z pacjentów podpalił pościel.

Do zdarzenia doszło dziś, 1 lutego, po godz. 2 w nocy - w jednej z sal na oddziale internistycznym w szpitalu w Lublińcu, na II piętrze. Było w niej trzech pacjentów. Jeden prawdopodobnie ułożył poduszkę i poszewkę i podpalił je zapalniczką. Na szczęście personel szpitala zareagował bardzo szybko i ugasił pożar gaśnicą proszkową. Ewakuował też pacjentów z sali.

Na miejsce przyjechały 3 zastępy PSP Lubliniec, OSP Lubliniec, Kochcice i Kochanowice oraz zastęp strażacki z lublinieckiej jednostki wojskowej. Na szczęście nikt nie zatruł się czadem, zadymienie w pozostałych salach nie było duże i nie trzeba było ewakuować pozostałych pacjentów. Sprawą zajmuje się policja. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.