•  
      Zdjęcia: archiwum policji
08.10.2018

Pobili 58-latka. Nie żyje

Trzy osoby już trafiły do aresztu, czwarta oczekuje na decyzję sądu. To podejrzani o śmiertelne pobicie 58-letniego mężczyzny w Parku Strzeleckim w Tarnowskich Górach. Zdarzenie miało miejsce nocą z 11 na 12 września. Policja nie podaje przyczyny pobicia.

Na razie na temat sprawy wiadomo niewiele. 58-latek miał zostać zaatakowany przez czteroosobową grupę. Był bity i kopany po całym ciele. W chwili, gdy trafił do szpitala, jego stan określano jako ciężki. Wysiłki lekarzy nie przyniosły rezultatów. Po kilku dniach mężczyzna zmarł.

Policja poszukiwała sprawców od momentu zgłoszenia o zdarzeniu. W piątek, 5 października zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę, w niedzielę, 7 października - kolejnego mężczyznę. Podejrzani mają od 26 do 39 lat. Są z Tarnowskich Gór. Jeden z zatrzymanych to recydywista. To ważne, bo w razie skazania czeka go kara o połowę dłuższa od kary, jaką sąd wymierzy pozostałym. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat więzienia. (JT)


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.