•  Piesek jeszcze nie ma imienia.
     Piesek jeszcze nie ma imienia. Fot. Fundacja Człowiek i Pies
06.04.2018

Pobity czy potrącony? Szczeniak potrzebuje pomocy

Skomplikowane złamanie łapy, uszkodzone oko, liczne rany, wychudzenie, opuchnięta głowa - to stan 4-miesięcznego szczeniaka, którego 5 kwietnia, znaleziono w okolicy ul. Czarnohuckiej w Tarnowskich Górach.

Szczeniaka w stawie zauważyła kobieta, która jechała do pracy. Na miejsce wezwano pracowników schroniska w Miedarach. Piesek trafił do lecznicy. Ze wstępnej diagnozy wynika, że został potrącony przez samochód lub pobity. Jak znalazł się w stawie na razie nie wiadomo. – Potrzebne jest szczegółowe badanie, a psa czekają skomplikowane operacje łapy. Pojechał do Wieliczki, gdzie trafi pod opiekę dobrego ortopedy. W przypadku tak młodego psa to szczególnie ważne. Aktualnie najważniejsze jest ustabilizowanie jego stanu, szczeniak jest osłabiony i odwodniony – informuje Małgorzata, przedstawicielka Fundacji Człowiek i Pies, która wzięła malucha pod opiekę. Tyska fundacja współpracuje ze schroniskiem w Miedarach. W warunkach schroniskowych leczenie i opieka nad maluchem w tak ciężkim stanie jest niemożliwe. Fundacja potrzebuje pomocy na opłatę hoteliku, diagnostykę i leczenie malucha. Koszt hoteliku to około 450 zł miesięcznie. Koszty leczenia na razie nie są znane. Potrzebny jest również dom tymczasowy. Trwają też poszukiwania świadków zdarzenia, którzy mogliby pomóc we wskazaniu sprawcy.

Kontakt w sprawie pomocy lub udzielenia informacji pod numerem tel. 605-965-955, 602-608-916.

Pomoc dla szczeniaka można kierować na konto: 78 1750 0012 0000 0000 3404 7251, tytuł przelewu: Darowizna-Maluch, Fundacja Człowiek i Pies, ul. Cicha 8/25, 43-100 Tychy. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.