•  
      Fot. Archiwum policji
24.02.2020

Pościg za bmw. W aucie skradzione pieniądze

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali 19-letniego kierowcę bmw, który miał w aucie 150 tys. zł. Tłumaczył, że to oszczędności.

Nastolatek - jak się wkrótce okazało z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów - próbował uciec przed policjantami, ale ci zatrzymali go po kilkuminutowym pościgu. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego miał w aucie kasetkę, w której było 150 tys. zł. Nie potrafił sensownie wyjaśnić, skąd ma pieniądze. Tłumaczenia, że część to oszczędności, a część kredyt nie przekonały mundurowych.

- Kryminalni z Radzionkowa ustalili, że pieniądze mogą pochodzić z jednego z bytomskich warsztatów samochodowych. Faktycznie, to stamtąd je skradziono, choć właściciel nie zorientował się, że stracił tyle pieniędzy – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji

Okazało się, że pieniądze ukradł 17-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który odbywał w warsztacie praktyki. Systematycznie podbierał gotówkę. Pieniądze przekazał 19-latkowi, swojemu krewnemu, który kupił za nie m.in. bmw. W sumie straty właściciela warsztatu sięgają ponad 170 tys. zł. Odzyskana kasetka z pieniędzmi wróciła do właściciela.

Nastolatkowie przyznali się do winy. Młodszy usłyszał zarzut kradzieży, a 19-latek zarzuty kradzieży, kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.