12.03.2019

Pościg za pijanym kierowcą

22-latek z Boruszowic miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a w portfelu schowane narkotyki.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy vw golfa, który może być pijany. Miał jechać ul. Korola w kierunku Tarnowskich Gór. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli.

- Jednak kiedy kierowca usłyszał policyjne sygnały i zobaczył radiowóz, przyspieszył i zaczął uciekać. Udało mu się ominąć policyjny wóz ustawiony przy komendzie i pognał do ronda, gdzie skręcił w kierunku Świerklańca. Kierujący nie zwracał uwagi na przepisu ruchu drogowego. Do pościgu włączyli się policjanci z komisariatu z Radzionkowa. Niebezpieczna jazda zakończyła się na parkingu przy jednym z marketów w Świerklańcu przy ul. Radzionkowskiej – relacjonuje sierż. szt. Jacek Mężyk, rzecznik tarnogórskiej policji.

Kiedy 22-latek zorientował się, że nie da rady uciec, zatrzymał się i zamknął w samochodzie. Policjanci wybili szybę, wyciągnęli uciekiniera i zakuli go w kajdanki. Od mężczyzny był wyczuwalny alkohol. Okazało się, że ma prawie 1,5 promila alkoholu, a narkotest wykazał obecność marihuany. Ponadto w portfelu mężczyzna miał zawiniątko z marihuaną.

Mieszkaniec Boruszowic został zatrzymany i po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli i prowadzenia pod wpływem alkoholu. Sprawca tłumaczył, że uciekał przed policjantami, ponieważ bał się konsekwencji za posiadanie narkotyków. Sprawa trafi do sądu. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.