•  
  •   Fot. Hanna Kampa/ Archiwum MOSiR Radzionków
  09.08.2017

  Nadchodzą upały. Zobacz gdzie i za ile można się kąpać

  W nadchodzące dni znów czekają nas upały. Najcieplejszy w województwie śląskim będzie czwartek i piątek, kiedy temperatury – w zależności od miejsca – wahać się będą od 31 do 34 st. C. Dlatego przypominamy, gdzie w powiecie tarnogórskim i jego okolicach można się bezpiecznie kąpać.

  Zalew Nakło-Chechło

  Pobyt nad zalewem jest bezpłatny. Jeśli jednak ktoś zamierza dostać się na Chechło samochodem musi liczyć się z kosztami parkingu. Wjazd na teren zalewu w soboty, niedziele i święta do godz. 17 kosztuje 10 zł, a po godz. 17 – 5 zł. Także 5 zł zapłacimy za wjazd, gdy chcemy dostać się nad zalew w dni powszednie. Warto pamiętać, że w weekendy na Chechło można dostać się także wąskotorówką, która dwa razy dziennie pokonuje trasę od Bytomia do Miasteczka Śląskiego, zatrzymując się nad zalewem na dwóch przystankach. Przypominamy, że nad zalewem istnieje możliwość wypożyczenia rowerków wodnych i kajaków.

  Basen na Księżej Górze w Radzionkowie

  Kąpielisko jest czynne codziennie od godz. 10 do 19. Bilet normalny kosztuje 9 zł, ulgowy – 5 zł. Po godz. 15 naliczany jest rabat w wysokości 50 proc. Dzieci do lat 7 wchodzą na teren obiektu bezpłatnie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla swoich klientów szereg atrakcji. Plażowicze bawią się np. podczas aerobiku w wodzie lub aquazumby. Na najbliższą niedzielę, na godz. 11 zaplanowano mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu.

  Basen w Koszęcinie

  Kąpielisko w Koszęcinie czynne jest od godz. 10 do 20. Bilet wstępu kosztuje 8 zł, ulgowy – 4 zł. Dzieci do lat 4 korzystają z obiektu bezpłatnie. Od poniedziałku do piątku w godz. 18-20 obowiązuje 50-procentowa zniżka doliczana do jednorazowych biletów. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koszęcinie umożliwia także zakup karnetów na basen. Karnet normalny na 7 dni kosztuje 50 zł.

  Zalew Zielona w Kaletach

  Nad zalewem w Zielonej można wypocząć na niewielkiej plaży. Na miejscu – w godz. 12-19 - działa wypożyczalnia rowerów wodnych, kajaków, desek SUP oraz rowerów trekkingowych.

  Ośrodek Wypoczynkowy Brzeźnica w Brynku w gminie Tworóg

  Wstęp do ośrodka kosztuje 7 zł. Dzieci, młodzież szkolna i studenci do 25 roku życia zapłacą taniej: od poniedziałku do piątku – 4 zł, w weekend – 5 zł. Na miejscu do dyspozycji jest duży basen oraz brodzik. Obok znajduje się zalew, w którym co prawda nie można się kąpać, ale można po nim popływać. U Józefa Soboty wypożyczyć można łódkę oraz kajaki. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do piłki plażowej, siatkówki czy tenisa, stół do ping-ponga i kosz do koszykówki. Jest też plac zabaw dla dzieci.

  Park Wodny w Tarnowskich Górach

  W Tarnowskich Górach można skorzystać z usług parku wodnego. Za godzinę w dni powszednie zapłacimy 16 zł (bilet normalny) lub 14 zł (ulgowy). W weekendy i święta jednorazowy bilet kosztuje odpowiednio 19 i 16 zł.

  Najwyższe temperatury powietrza dla Tarnowskich Gór, prognozowane przez serwis pogodowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

  Czwartek, 10 sierpnia: 31 st. C

  Piątek, 11 sierpnia: 28 st. C

  Sobota, 12 sierpnia: 19 st. C

  Niedziela, 13 sierpnia: 22 st. C

  Poniedziałek, 14 sierpnia: 23 st. C

  Wtorek, 15 sierpnia: 27 st. C

  Środa, 16 sierpnia: 30 st. C

  Hanna Kampa


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.