•  W nocy z soboty na niedzielę płonęły bale słomy.
     W nocy z soboty na niedzielę płonęły bale słomy. Fot. OSP Tworóg
12.02.2018

Podpalacz grasuje w Świniowicach

Cztery pożary. Prawdopodobnie cztery podpalenia. Wszystkie pod jednym adresem.

Gorącą niedzielę mieli mieszkańcy jednej z posesji przy ul. Wiejskiej w Świniowicach. Przed godz. 1 spaliło się 5 bali słomy na polu. Wieczorem, o godz. 21.25 patrolujący tę okolicę policjanci zauważyli ogień w stodole, na tej samej posesji, na której 20 godzin wcześniej paliła się słoma. Od razu zaczęli gasić pożar, obudzili właścicieli. Kiedy na miejscu pojawili się strażacy, sytuacja była już opanowana. Na szczęście spaliło się tylko trochę siana, ogień nie rozprzestrzenił się na stojący w stodole kombajn.

Wcześniej, 31 stycznia i 2 lutego pod tym samym adresem dwa razy paliły się słoma i siano. Policja podejrzewa, że to dzieło podpalacza. - Wyjaśniamy sprawę. Jeszcze nie wiadomo, czy chodzi o jedną osobę, czy też sprawców jest więcej – mówi mł. asp. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej komendy. Są sprawdzane nagrania z monitoringu, technicy zabezpieczyli ślady, na miejscu był też policyjny pies. Sprawę bada również biegły z zakresu pożarnictwa. (esp)

Zdjęcia: OSP Tworóg


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.