•   W ramach projektu mieszkańcy, którzy do 6 kwietnia złożyli w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach wnioski, otrzymają dotację (do 85 proc.) na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na
      W ramach projektu mieszkańcy, którzy do 6 kwietnia złożyli w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach wnioski, otrzymają dotację (do 85 proc.) na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na Fot. Archiwum
02.07.2018

Podpiszesz umowę, dotacji nie będzie

Urząd miasta w Tarnowskich Górach przestrzega mieszkańców, przed przedstawicielami firm namawiających do podpisania umów na montaż instalacji fotowoltaicznych. Jeśli ktoś podpisze taka umowę, nie otrzyma dofinansowania na instalację.

Chodzi o uczestników programu "Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie gmin partnerskich". W ramach projektu mieszkańcy, którzy do 6 kwietnia złożyli w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach wnioski, otrzymają dotację (do 85 proc.) na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na pelet. Na razie miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu, w którym stara się o pieniądze na te inwestycję. Dopiero po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu z pieniędzy Unii Europejskiej rozpocznie się podpisywanie umów z mieszkańcami. Prawdopodobnie będzie to już w 2019 roku.

Działania firm, które w ostatnim czasie oferują usługi mieszkańcom, nie mają nic wspólnego z realizowanym przez gminę projektem. Pochopne podpisanie takiej umowy skutkować może koniecznością sfinansowania całości kosztów zakupu i montażu instalacji - czytamy na stronie urzędu.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2018 z 03.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.