14.01.2019

Podróże z TCK

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach inspirowanych tym, co dzieje się w bliskich i odległych zakątkach świata.

"Berlińskie" warsztaty rękodzieła

Czy wiecie, że istnieją już całe alternatywne trasy turystyczne po Berlinie? A wciąż wielu z nas zastanawia się, dlaczego Berlin jest taki "pomazany"? Berlin upstrzony był gryzmołami na długo, zanim przyswoiliśmy sobie słowo "mural" albo "street art". Ale halo, jeśli mieszkało się w mieście otoczonym murem (czyli Berlinie Zachodnim lat 1961-1989), to te 111,9 km litego betonu aż prosiły się o zagospodarowanie, oswojenie, upiększenie... Dzisiaj mur już nie dzieli, ale tak już berlińczykom pozostało. Berlin został wręcz okrzyknięty światową stolicą street artu. Od dziesięcioleci miasto stanowi swoiste olbrzymie płótno dla artystów i niezwykłe przeżycie dla turystów.

Dlatego "Kalendarze inspirowane sztuką uliczną" to niezwykłe warsztaty rękodzieła. Ich uczestnicy wykonają kalendarze inspirowane właśnie niezwykłą sztuką berlińskich ulic. Prowadzenie: Izabela Kot. 24 stycznia (czwartek), godz. 18.00. Bilety: 20 zł.

SLAJDOWISKO.TG – zgłoszenia

Doroczne Tarnogórskie Dni Kultury Podróżniczej dopiero przed nami, w lutym i będziemy o nich jeszcze szczegółowo informować, ale już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji znanego i lubianego przeglądu SLAJDOWISKO.TG (odbywającego się właśnie w ramach Dni Kultury Podróżniczej).

Do 4 lutego można przesyłać swoje propozycje prezentacji, które wezmą udział w przeglądzie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem: b.kompala@tck.net.pl. Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Przeglądu – na stronie internetowej TCK, w zakładce: Regulaminy i cenniki.


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2019 z 15.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.