08.02.2018

Pożegnanie z kluczykami i strefa suchego buta

Po feriach zaczyna się remont w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Obiekt będzie nieczynny od 12 do 28 lutego.

Remont będzie dotyczył szatni i holu głównego. Ten ma być bardziej przestronny, kilka stanowisk kasowych zostanie zebranych w jednym miejscu, w formie "wyspy". Zostanie też wprowadzona możliwość samodzielnego rozliczanie się, bez udziału kasjerki.

Za kasami powstanie tzw. strefa suchego buta - miejsce, w którym klienci będą zmieniali obuwie i dopiero potem przechodzili do szatni. Wyeliminuje to wnoszenie, bywa że aż do przebieralni, śniegu czy wody. Szafki będą nie jak do tej pory za przebieralniami, lecz obok. Drzwiczki do szafek będą otwierane za pomocą czipów, a nie jak do tej pory z użyciem kluczyków. W szatniach zostaną wyremontowane ściany i sufity, sanitariaty zostaną zmodernizowane.

Park Wodny zostanie otwarty dla klientów 1 marca, ale część prac remontowy będzie dalej prowadzona, dlatego do 6 kwietnia trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

– Koszt tych robót to 2 mln 200 tys. zł. Równolegle wymieniany jest system komputerowy obsługujący kasy, co będzie kosztowało 110 tys. zł - mówi Michał Fajer, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczych. – Prace modernizacyjne prowadzimy od połowy 2017 r. Wymieniliśmy sieć monitoringu, wentylację w szatniach. Regenerujemy filtry, generalnie dużo się dzieje jeśli chodzi o technologię, której klienci nie widzą, ale przekładającej się na jakość wody.

W najbliższych planach jest podzielenie obiegu wody, dzięki czemu temperatura będzie zróżnicowana w basenie do nauki pływania i sportowym. Ma zostać zbudowana instalacja do odzyskiwania wód popłucznych, dzięki czemu zmniejszy się zużycie wody w Parku Wodnym. – Łączne wydatki, razem z tymi na prace, które planujemy wykonać do końca 2018 r., wyniosą około 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 2 mln zł z budżetu głównego właściciela AIG, czyli gminy, reszta to środki spółki – mówi prezes Fajer.

Tekst reklamowy


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.