•  Kadra Bobrek Bytom trzeci raz z rzędu wygrała ligę.
     Kadra Bobrek Bytom trzeci raz z rzędu wygrała ligę. Fot. Alicja Jurasz
16.04.2018

Pokolenie Ciderplas

14 kwietnia zakończyła się VIII edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas. Wzięło w niej udział 18 drużyn – 9 męskich i 9 kobiecych. W tym roku w lidze męskiej triumfowała Kadra Bobrek Bytom. To ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Wśród kobiet najlepiej wypadła FC Silesia.

– W rozgrywkach bardzo dobrze poradziła sobie kobieca drużyna aż z Raciborza, która debiutowała w lidze. Dziewczyny walczyły w ścisłym finale. Z kolei zawodniczki Diamonds Tychy, które dwa lata temu wygrały, teraz grały o miejsca poza podium, co pokazuje, jak wysoki był poziom zawodów. Podobnie było w lidze męskiej, Triumf Nakło Śląskie, złożony z ligowych, doświadczonych zawodników nie znalazł się w finale. Mecze fazy play off były niezwykle zacięte i o wejściu do finału decydowały drobne różnice w punktach. Często przesądzała po prostu dyspozycja, w jakiej zespół był w danym dniu – mówił Marian Prodlik, dyrektor Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, organizatora ligi.

Finał był podzielony na dwie tury. W samo południe walkę rozpoczęły zespoły grające o niższe lokaty, po południu drużyny walczące o miejsca od VI aż do podium. Bytomianie byli bezkonkurencyjni, pokonali Helenkę i Pronetbud. Siatkarki z FC Silesia okazały się lepsze od przeciwniczek z Raciborza i zespołu Zero Siedem.

Częścią finału był konkurs plastyczny "Moja mama, mój tata gra" dedykowany ważnej i licznej części publiczności czyli dzieciom. W tym gronie "seniorzy" mają po 7-8 lat i są równolatkami ligi. Grających rodziców oglądali najpierw z wózków, potem już z trybun. Rodzinna atmosfera to zresztą kolejny niepowtarzalny znak radzionkowskiej ligi. Wśród kibiców są małżonkowie i dziadkowie. A nowe pokolenie zawodników już rośnie.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2018 z 17.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.