09.11.2018

Policja: koniec protestu, ale mundurowi jeszcze na L4

160 spośród niespełna 300 policjantów zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszło na zwolnienia lekarskie. Takie dane podał nam w piątek (9 listopada) rzecznik prasowy sierżant sztabowy Jacek Mężyk.

Epidemia tak zwanej psiej grypy o mało nie sparaliżowała pracy policji, bo na ulicach powiatu tarnogórskiego było znacznie mniej patroli niż normalnie. Na szczęście w czwartek, 8 listopada policyjni związkowcy podpisali w Warszawie porozumienie z ministrem spraw wewnętrznych.  W sumie jednak nieobecnych było 210 funkcjonariuszy, 160 wzięło L4, reszta była na urlopach, szkoleniach itp. 

Jednak, zanim wszyscy "zarażeni" wrócą do pracy, minie jeszcze kilka dni.Tomasz Żabiński, szef związków zawodowych w tarnogórskiej komendzie policji mówi, że żałuje, że trzeba się było uciekać aż do takich metod. – Postulaty związkowców znane są przełożonym i ministrowi od marca. – Nie rozumiem, dlaczego trzeba było aż takiej eskalacji działań, by zechciano z nami rozmawiać – mówi przewodniczący.

Do masowej nieobecności dołączyć miały inne metody protestu. Policjanci mieli przestać przynosić do pracy własny sprzęt, np. telefony komórkowe. To oznaczałoby znaczne utrudnienia w łączności, bo większość funkcjonariuszy używa do niej prywatnych telefonów.Od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka – 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Jacek Tarski


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.