•  
      Fot. Pixabay
11.04.2018

Policjant uratował 4-tygodniową Weronikę

Do drzwi mł. asp. Łukasza Jakubowskiego zapukała zrozpaczona kobieta. - Moja córka się dusi - powiedziała.

Policjant z tarnogórskiej drogówki był w mieszkaniu, po służbie. - W pewnej chwili do drzwi zaczął się ktoś dobijać. Okazało się, że to sąsiadka, mama 4-tygodniowej Weroniki. Kobieta była roztrzęsiona, spanikowana. Mówiła, że jej córka nagle zaczęła się dusić i tracić oddech. Próbowała jej pomóc, ale bez skutku – relacjonuje mł. asp. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej komendy.

Mł. asp. Jakubowski natychmiast poszedł do mieszkania sąsiadki. Dziecko było już sine i nie dawało oznak życia. Policjant zaczął mu udrażniać drogi oddechowe. Z buzi dziewczynki wypłynął gęsty śluz, który prawdopodobnie zablokował drogi oddechowe. Weronika odzyskała przytomność i zaczęła głośno płakać. W międzyczasie policjant polecił mamie dziewczynki zadzwonić po pogotowie. Gdy kobieta nawiązała połączenie z ratownikami, przejął słuchawkę i informował na bieżąco medyków o stanie zdrowia małej. Po badaniu Weronika na kilka dni trafiła do szpitala. Wróciła już do domu.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.