•  
      Fot. Archiwum policji
15.07.2019

Policyjny pościg za motocyklistą

38-letni motocyklista z Piekar Śląskich nie zatrzymał się do kontroli. Pościg zakończył się wywrotką. Mężczyzna był poszukiwany, nie miał prawa jazdy i ubezpieczenia.

- W sobotę wieczorem policjanci z piekarskiej drogówki na ul. Sportowej zauważyli motocyklistę, który zbliżał się z przeciwnego kierunku, pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu wjazdu. Na widok radiowozu gwałtownie zawrócił, po czym ruszył w kierunku ulicy Bytomskiej – relacjonuje sierż. szt. Dariusz Dobrzański.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak motocyklista uciekał dalej. Wjechał na ulicę Bytomską, na chodnik i pojechał w kierunku Kozłowej Góry. W pewnym momencie motocykl przewrócił się na skrzyżowaniu. Motocyklista zaczął uciekać pieszo, ale policjanci go obezwładnili i zatrzymali.

Okazało się, że 38-latek był poszukiwany. Ma do odsiadki 1,5 roku. Do tego nie miał prawa jazdy i aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Trafił do aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu dodatkowe do 5 lat za kratami. (esp)

<Grille elektryczne - zobacz na Ceneo/center>

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.