11.04.2017

Polska ręka, niemiecki kapitał, niemiecka myśl

Inżynier-stażysta, który w latach siedemdziesiątych budował w Tarnowskich Górach wiadukt mówi, że żal mu braku uznania dla dokonań jego i jemu współczesnych. Faktycznie tak jest. Wszystko, albo prawie wszystko, co zostało wybudowane w latach 50., 60. czy nawet 70. i 80. uważane jest za lipę i do kitu. Dla ludzi z pokolenia inżyniera oznacza to, że i oni, skoro budowali, tworzyli, pracowali psu na budę, są tak samo do kitu, jak ich dzieła. Faktycznie, mało w nas, współczesnych uznania dla wysiłku naszych rodziców. Takie czasy nastały i nic na to nie poradzimy.

To, o czym piszę, rozgrywa się także w nieco krótszej perspektywie. Oto okazuje się, że wszystko, co działo się w ciągu poprzednich 8 lat, jest tak samo guzik warte, jak wszystkie budowle z czasów Peerelu. Autostrady, oczyszczalnie,…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2017 z 11.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.