22.10.2019

Polska specjalność: tajemnica publiczna

Jeżeli z dostarczonych do wsi tysięcy metrów sześciennych wody nawet 3 procent nie wraca w postaci ścieków, to co się z nią dzieje? Większość trafia na grządki i rabatki? A czym się szanowni mieszkańcy myją? W czym zmywają naczynia?

I tu dotykamy tzw. tajemnicy publicznej. Wszyscy dobrze wiedzą, o co chodzi, ale nikt oficjalnie tego nie potwierdza. Taka gra w ciuciubabkę może nawet być na swój sposób śmieszna, o ile sprawa nie dotyczy odchodów sąsiada trafiających…


Artykuł ukazał się w GWARKU 42/2019 z 22.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.