• Od tego roku na górnym stawie w Zielonej można wypożyczać deski sup.
    Od tego roku na górnym stawie w Zielonej można wypożyczać deski sup. Fot. Jarosław Myśliwski
30.07.2016

Pomysły studentów na Zieloną

W Zielonej przez kilka dni gościli studenci z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, z kół naukowych “+IKAWA” i “ROKOKO”. Wypunktowali słabe strony letniska i zaproponowali ciekawe rozwiązania. Co istotne, ich zastosowanie nie wymaga ogromnych pieniędzy. – Bardzo spodobała mi się propozycja z promem linowym, do którego mogłoby wsiąść do pięciu osób i siłą własnych mięśni dopłynąć na wyspę, gdzie stoi wiatrak – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Jarosław Myśliwski

W czwartek młodzież, która pracowała pod kierunkiem prof. Magdaleny Żmudzińskiej i dr. Jerzego Wojewódki, przedstawiła kilka wstępnych koncepcji na wzbogacenie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz krajobrazowej okolic zbiorników wodnych. Słabe strony Zielonej to m.in niszczejący pałac, działka leśna otoczona terenami pod zabudowę, ogrodzone nabrzeże koło wodomistrzówki, niewykorzystany potencjał widokowy i spacerowy, brak możliwości przejścia nad kanałem ulgi na wysokości Ośrodka Wypoczynkowego Zielona i dostępu na wyspę, gdzie stoi wiatrak – symbol Zielonej. Kładkę nad kanałem ulgi zniosła powódź w 2010 roku.

Cały artykuł w papierowym wydaniu Gwarka.


Artykuł ukazał się w GWARKU 31 z 02.08.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.